Search
Close this search box.

Ärilaenud võrdluses

Sisesta tööriistale soovitud summa ja laenuperiood

Jälgi pakkumiste kulukust ning vali soodsaim ärilaen

Kliki "Taotle veebis" ning taotle ettevõtte kodulehel

Vaata Raha24 ärilaen, mille intressimäär on alates 2% kuus ehk 24% aastas.

Ärilaenu olemus

Nii uue alustava kui ka juba olemasoleva ettevõtte jaoks on ärilaen suureks kasuks, kuna see aitab ärile hoo sisse lükata, saades kiirelt tööle hakata ja samamoodi ka kohe teenida. Selline laen on eriti kasulik ettevõttele, kus rahavood on kõikuvad.

Enam pole vaja oodata, et oma plaanid täide viia. Ärilaen saab aidata teil teostada suuremaid projekte, nii saade kohe tegutseda ja lõpuks ka laenatud summa kiiremini tagasi maksta.

Ärilaenu taotlus on kiire, tagasimakseperiood üsna paindlik ning ka intressimäär on enamus juhtudel mõistlik, mis teeb selle laenu nii kasulikuks kui ka mugavaks. Ärilaenu tüüpe on olemas mitmeid, kuid enamasti jagatakse need kahte gruppi, milleks on tagatiseta ja tagatisega ärilaenud.

Ärilaenu liigid

Ärilaenud liigitatakse vastavalt laenu eesmärgile ja olemusele. Peamised liigid on:

  • Hüpoteeklaen – hüpoteeklaenu tingimused ärilaenuna on enamasti samad nagu hüpoteeklaenul eraisikutele. Hüpoteegina peab laenu saamiseks olema tagatiseks kinnisvara.
  • Arvelduslaen – sellist tüüpi laen on nagu ka selle nimi ütleb, vajalik arveldamiseks ehk see annab juurde käibevahendeid, kui ettevõttel peaks ette tulema ettearvamatuid väljaminekuid. Kuna sellise laenu puhul on summad üldjuhul väiksemad, on ka laenu pikkus lühiajalisem.
  • Investeerimislaen – see on pikaajaline laen, mille läbi ettevõte saab investeerida arengusse ja arendamisesse. Näiteks uute projektide loomiseks või hoonete arenduseks ja ehitamiseks. Tavaliselt on sellise laenu tagatiseks samuti kinnisvara.
  • Stardilaen – see on ideaalne laen alustavale ettevõttele kui ettevõttel peaks kohe vaja minema rahalisi vahendeid. Kuna ettevõttel pole veel oma ajalugu, on stardilaenu taotlemiseks vaja tutvustada äriplaani ning tihti ka lisatagatist.
  • Liising – liisida on võimalik erinevaid seadmeid, mille kaudu saab ettevõte kasutada liisitavat seadet, makstes iga kuu kuumaksu, ning liisinguperioodi lõpuks on võimalik liisitud seadmed ka välja osta.

Millised on ärilaenude tüüptingumused?

Ärilaenu taotlemine on üsna lihtne, tingimused võivad erineda vastavalt laenupakkujale, kuid üldiselt on need väga sarnased tarbimislaenu tingimustele.

Põhilised ja enim levinud tingimused on:

  • Ettevõttel ega juhatuse liikmetel ei või olla maksehäireid ega kehtivaid maksuvõlgasid Maksu- ja Tolliameti andmete põhjal.
  • Ärilaenu saavad taotleda aktsiaseltsid ja osaühingud, kuid mitte füüsilisest isikust ettevõtjad.
  • Tagatise alternatiivina sobib ka juhatuse liikmete käendus.
  • Vaja on esitada viimase kvartali bilanss ja kasumiaruanne. Uute ettevõtete puhul või suurte summade taotlemisel küsitakse üldiselt äriplaani, et tagada ettevõtte maksevõimekus.
  • Lisaks ei ole ärilaenu taotlemisel vaja isikutuvastust, nagu seda tavaliselt küsitakse näiteks eraisikute laenude puhul.

Samal ajal võite leida palju erinevaid laenupakkujaid ning mõned neist võivad olla ka paindlikumad ning annavad laenu isegi siis kui kõik eelnevalt mainitud tingimused pole täidetud.

Miks tasub võtta ärilaenu?

Otse loomulikult on võimalik rahastada ettevõtet ka eraisiku väikelaenuga, kuid ärilaenu soodsad tingimused ja madalamad intressimäärad on põhjuseks, miks enamus ettevõtteid otsustab just selle laenu kasuks. Samuti on taotlemisprotsess kiire ning võite vastuse saada juba samal päeval.

Ärilaenudel on paindlik maksegraafik ning intressimäär ja krediidilimiit arvutatakse vastavalt ettevõtte majanduslikule käigule. Näiteks arilaen.ee lehelt saame näha, et kuni 10 000 euro suurust ärilaenu on võimalik võtta üsna lihtsalt isegi ilma tagatiseta.

Väga mugav on fakt, et ei ole alati vaja hüpoteeki, eriti väiksemate summade puhul. Selle asemel aksepteeritakse juhatuse liikme käendamist. Ärilaenu saab kasutada mitmel otstarbel. Suuremate summade puhul tuleks täpsustada mis otstarbel laenu kasutatakse, kuid väiksemate laenude puhul seda üldiselt vaja pole.

Ärilaenude miinused

Igat tüüpi laenuga käivad kaasas ka mõned miinused, millest peaksite alati teadlikud olema.

Peamise miinusena tuleb teada, et kui olete ettevõtte laenu käendajaks, võib see takistuseks olla teie muude isiklike laenude taotlemise puhul. See on teie finantskohustus ning peate alati tagama, et laenatud summa saaks õigeaegselt tasutud.

Nagu ka kõigi teiste laenude puhul, ei pruugi teie taotlus alati saada positiivse vastuse. Teie firmal võib olla hea ja pidev sissetulek ning valmistatud korralik äriplaan, kuid kui laenuandja arvates pole see siiski piisav ja kasumlik, ei pruugi te laenu saada.

Isegi kui ärilaenu võetakse ettevõtte nimele, peate alati olema kindel, et firma maksevõimekus oleks piisav ning et kogu laenatud summa saaks tagasi makstud. Suhtuge sellesse eriti tõsiselt kui olete ka laenu käendaja. Enne laenu võtmist veenduge, et ettevõte suudaks laenatud raha tagasi teenida ja maksta ning pidage meeles, et iga laenu võtmine on kohustus.

Esile toodud ärilaenu pakkujad

Möödunud aasta silmapaistvaimad ärilaenu pakkujad nii tingimuste kui ka klientide tagasiside poolest:

Ärilaen.ee

Taotle ainult pangakonto väljavõtte alusel

Tähelepanu tegemist on finantsteenusega! Enne laenulepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning konsulteeri asjatundjaga!

Hoovi

Mida rohkem käendajaid seda suurem laenusumma

Tähelepanu tegemist on finantsteenusega! Enne laenulepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning konsulteeri asjatundjaga!

Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt